Odkup odszkodowań – ile możesz zyskać?

Twoim zdaniem ubezpieczyciel za nisko oszacował szkody powstałe w wyniku kolizji lub wypadku? Obawiasz się jednak, że nie masz ani siły, ani chęci na ciągnące się negocjacje z TU sprawcy zdarzenia? Koniecznie weź więc pod uwagę odkup odszkodowania i sprawdź, ile możesz na tym zyskać!

Odkup odszkodowania

Czym jest i jakie korzyści może nieść za sobą odkup odszkodowania?

Jest to prosta i jasna procedura, całkowicie zgodna z polskim prawodawstwem. Odkup odszkodowań bazuje bowiem na prawie do przekazania własności do swoich roszczeń osobie trzeciej (zgodnie z art. 509-517 Kodeksu Cywilnego). Jest to prawo, które ma każdy polski obywatel, dlatego bez przeszkód możesz z niego skorzystać także w przypadku odszkodowania, które należy Ci się jako poszkodowanemu w kolizji bądź wypadku samochodowym.

Chcąc uzyskać dopłatę bezpośrednio od firmy ubezpieczeniowej, należy liczyć się z tym, że nie będzie ona chętna do przyznania Ci większej kwoty. W wielu przypadkach napisanie odwołania od decyzji TU będzie więc dopiero pierwszym krokiem na często naprawdę długiej drodze do uzyskania satysfakcjonującej sumy. Poza tym nawet decydując się wnieść sprawę do sądu nie możesz mieć pewności, że sąd przychyli się do Twojego wniosku i sprawa zakończy się po Twojej myśli. Firmy, takie jak Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych, biorą dochodzenie wyższej kwoty odszkodowania na siebie, niemalże od ręki wypłacając poszkodowanemu dodatkowe pieniądze.

Ile można zyskać decydując się na odkup odszkodowania?

Ostateczna kwota dopłaty uzależniona jest oczywiście od wielu różnych czynników. Warto jednak pamiętać, że zarówno z przeprowadzonych przez nas badań, jak i wieloletnich obserwacji rynku, aż 90% wypłat z OC sprawcy mogła zostać zaniżona. Większość poszkodowanych w zdarzeniach komunikacyjnych mogłaby więc uzyskać pewną dodatkową sumę pieniędzy, decydując się na odkup odszkodowania. Nie wspominając już o zaoszczędzonym dzięki temu czasie i nerwach.

Najwyższa dopłata w historii naszej firmy, jaką wypłaciliśmy poszkodowanemu, wyniosła aż 43.000 zł! W ostatnich latach wcale nie rzadko wypłacaliśmy jednak kwoty rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Przykładowo w 2019 roku pani Wioletta, której za uszkodzenia w jej Jaguarze TU InterRisk przyznało 15.435,37 zł, otrzymała od nas niemalże drugie tyle, tj. 12.651 zł. Panu Lechowi, którego Volvo również zostało uszkodzone w zdarzeniu drogowym w 2019 roku, TU Compensa przyznało natomiast 14.032,19 zł. My na podstawie naszych ekspertyz zdecydowaliśmy o wypłacie dodatkowych 11.446 zł.

Jak sprawdzić, ile dopłaty Ci się należy?

Jeśli tylko kwota, którą przyznało Ci TU sprawcy, wydaje Ci się za niska bądź Twój mechanik już zapowiedział, że z pewnością nie pokryje ona w całości kosztów naprawy powstałych w zdarzeniu szkód, wystarczy, że zgłosisz się do nas. Możesz zadzwonić na naszą infolinię lub skorzystać z formularza kontaktowego. Resztą zajmiemy się już my i nasi eksperci, którzy już w 24 h przygotują dla Ciebie bezpłatną ekspertyzę i oszacują, ile dopłaty Ci się należy. Później decyzja należy do Ciebie, czy skorzystasz z naszej oferty i przekażesz nam prawo do swoich roszczeń, żebyśmy mogli wypłacić Ci proponowaną sumę.

Co trzeba zrobić, aby skorzystać z możliwości odkupu odszkodowania?

Pierwszym krokiem jest oczywiście zgłoszenie się do nas ze swoim przypadkiem. Później Twój udział ograniczy się do przesłania kilku niezbędnych dokumentów oraz, jeśli przyjmiesz naszą ofertę, do podpisania dostarczonej przez naszego kuriera cesji wierzytelności, w której przekażesz nam prawo do swoich roszczeń, a my zobligujemy się do wypłacenia Ci konkretnej, wcześniej ustalonej kwoty. Dokumenty, o które Cię poprosimy to kosztorys szkody i decyzja ubezpieczyciela. Jeśli jednak ich nie posiadasz, to my w Twoim imieniu wystąpimy do TU o ich wydanie.

Odkup odszkodowania, na który w większości przypadków możesz zdecydować się w ciągu 3 lat od wydania ostatecznej decyzji przez TU, może więc pozwolić Ci już nawet w ciągu 7 dni uzyskać dodatkowe pieniądze za poniesione przez Ciebie szkody. Pieniądze, które najprawdopodobniej Ci się po prostu należą.

Podobne artykuły
Wypadek drogowy - postępowanie

Ubezpieczyciele Grają Nieczysto? Odkryj, Jak Zaniżane są Odszkodowania OC!

Nie jesteś mechanikiem ani rzeczoznawcą, prawda? Gdy twoje auto ucierpi w wyniku wypadku, trudno Ci samodzielnie określić realną wartość straty. Ubezpieczyciele wiedzą o tym i, niestety, często próbują to...

umowa użyczenia pojazdu

Umowa użyczenia pojazdu

Chyba nie ma w Polsce właściciela samochodu, który choć raz nie pozwoliłby innemu kierowcy użytkować jego auto i to bez siebie w roli pasażera. Większość z nas może nie...

Dziura w drodze - odszkodowanie - kiedy się należy?

Dziura w drodze – odszkodowanie

Stan jezdni w dużej części naszego kraju wciąż pozostawia niestety wiele do życzenia. Czy należy nam się więc odszkodowanie, gdy uszkodzimy nasze auto przez niezałataną dziurę w drodze? Jeśli...

Wypadek drogowy - postępowanie

Wypadek drogowy – postępowanie

Każde zderzenie dwóch pojazdów – bez względu na rodzaj i stopień powstałych szkód - jest niezwykle stresującą sytuacją dla wszystkich uczestników. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku wypadków drogowych,...

Sprzedaż szkody krok po kroku

Sprzedaż szkody krok po kroku

Boisz się, że to skomplikowany proces? Że zajmie on dużo czasu i będzie wymagać od Ciebie skompletowania wielu różnych dokumentów? Nic bardzie mylnego. Sprzedaż szkody to po Twojej stronie...

Formularz kontaktowy
Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.

"*" oznacza pola wymagane

Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.
Hidden
Możesz dołączyć kosztorys lub kalkulację oraz decyzję ubezpieczyciela – dzięki temu otrzymasz wycenę szybciej. Jeśli nie masz tych dokumentów skontaktujemy się z tobą i pomożemy je uzyskać.
Upuść pliki tutaj lub
Maks. rozmiar pliku: 512 MB.
  Zgoda*
  Zero spamu - Twój numer jest bezpieczny
  * Pole wymagane
  Hidden
  To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych