Jak wynika ze statystyk policyjnych, liczba wypadków komunikacyjnych na polskich drogach z roku na rok wcale nie maleje. Województwo dolnośląskie plasuje się w niechlubnej czołówce – w roku 2019 na jego terenie doszło do prawie 45 tysięcy niebezpiecznych zdarzeń losowych z udziałem kierowców, z czego 12 tysięcy miało miejsce w samym Wrocławiu. Jest to trzeci najwyższy wynik w skali kraju.
Przyczyny wypadków są różne – czasem jest to brak znajomości przepisów drogowych, bardzo często nadmierna prędkość, wymuszenie pierwszeństwa albo złe warunki pogodowe. Niezależnie od okoliczności, wszystkie tego typu zdarzenia łączy jedno – w ich wyniku powstaje szkoda. Jeżeli zniszczeniu uległo wyłącznie mienie, mówimy o szkodzie materialnej. Sytuacja staje się poważniejsza, kiedy w grę wchodzi również uszczerbek na zdrowiu.
Sprawca wypadku zobowiązany jest do pokrycia kosztów naprawy szkody – służy temu ubezpieczenie OC. Zobowiązuje ono każdego posiadacza samochodu do uiszczania określonej, comiesięcznej składki. Dzięki temu w przypadku losowego zdarzenia zadośćuczynieniem wyrządzonych strat zajmuje się towarzystwo ubezpieczeniowe. Jak się okazuje, wielu pokrzywdzonych nie zdaje sobie nawet sprawy, że przysługuje im jakakolwiek rekompensata, a niektórzy, ze względu na brak obeznania w przepisach, świadomie rezygnują z dochodzenia odszkodowania. Nasza firma z chęcią udzieli pomocy wszystkim mieszkańcom Wrocławia, którzy ponieśli stratę w wyniku wypadku komunikacyjnego i nie wiedzą, do kogo się zwrócić. Nasi specjaliści bez niepotrzebnego stresu i przytłaczających formalności pomogą w uzyskaniu świadczenia.
Punktem wyjścia do rozpoczęcia całej procedury będzie właściwie sporządzona dokumentacja, do której należy przede wszystkim protokół wypadku. W zależności od okoliczności zdarzenia może on zostać spisany przez samych uczestników jak i przedstawiciela policji. Dokument zawiera wszystkie najważniejsze informacje: numer OC sprawcy, dane uczestniczących pojazdów, a także okoliczności i przebieg kolizji. Konieczne może być również przedłożenie sporządzonej przez rzeczoznawcę oceny szkód. Na podstawie zgromadzonej dokumentacji ubezpieczyciel wypłaca pokrzywdzonemu należną kwotę. Procedura może się również odbyć nieco innym trybem – towarzystwo wskazuje poszkodowanemu warsztat, który dokonuje koniecznych napraw uszkodzonego auta, a koszt usługi pokrywany jest z polisy sprawcy.
Coraz częściej zdarza się, że rekompensaty wypłacane osobom poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych są przez ubezpieczycieli celowo zaniżane. Jest to nieuczciwe działanie, które można nazwać wręcz żerowaniem na niewiedzy pokrzywdzonych. Złożenie odwołania od pierwotnej decyzji z reguły nie przynosi pożądanego skutku – decyzja wciąż jest odmowna, dodatkowo w takich sytuacjach wnioskodawcy otrzymują powiadomienie, iż dalszych roszczeń mogą dochodzić wyłącznie na drodze sądowej. Nie jest to informacja zgodna z prawdą, jednak zwykle odnosi pożądany przez nieuczciwego ubezpieczyciela skutek: zniechęca poszkodowanego do walki o przysługujące zadośćuczynienie.
Wszyscy kierowcy z Wrocławia, którzy sądzą, że nie wypłacono im pełnej kwoty odszkodowania komunikacyjnego, mogą zgłosić się do zatrudnionych w naszej firmie ekspertów. Bezpłatnie przeanalizują oni całą dotychczasową dokumentację i na jej podstawie oszacują, czy istnieją podstawy prawne, aby ubiegać się o wyższą kwotę rekompensaty.
Perspektywa składania skomplikowanych wniosków, przechodzenia przez niezrozumiałe formalności oraz walki z bezdusznością urzędników nie powinna stanowić przeszkody w dochodzeniu przysługującej pokrzywdzonemu rekompensaty. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy wszystkie osoby, które w trakcie ubiegania się o odszkodowanie będą potrzebować fachowej porady i wsparcia doświadczonego eksperta.
Jak wynika ze statystyk policyjnych, liczba wypadków komunikacyjnych na polskich drogach z roku na rok wcale nie maleje. Województwo dolnośląskie plasuje się w niechlubnej czołówce - w roku 2019...
"*" oznacza pola wymagane