Nawet najbardziej ostrożnemu kierowcy może przydarzyć się na trasie drobna stłuczka lub nieco poważniejsza kolizja. Niezależnie od rozmiaru poniesionych strat, każdemu poszkodowanemu w wypadku przysługuje prawo do otrzymania odszkodowania, które najczęściej wypłacane jest z OC sprawcy.
Chociaż procedura uzyskiwania świadczenia wydaje się prosta, w praktyce może ona przysporzyć wielu kłopotów i wiązać się z niepotrzebnym stresem. Nasza firma z chęcią udzieli wsparcia wszystkim mieszkańcom Warszawy, którzy starają się o odszkodowanie powypadkowe.
Jeśli chodzi o ilość wypadków, które miały miejsce w 2019 roku, województwo mazowieckie plasuje się w absolutnej czołówce – w policyjnych statystykach odnotowano tam prawie 75 tysięcy niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Ponad 31 tysięcy miało miejsce w samej Warszawie, czemu trudno się dziwić, biorąc pod uwagę, iż stolica posiada najbardziej rozwiniętą sieć komunikacyjną w całym kraju. Na 1000 mieszkańców przypada tam 18 wypadków, za najbardziej ryzykowną ulicę uważane są Aleje Jerozolimskie.
Dużo mówi się o tym, że sytuacja na polskich drogach znacznie się poprawiła na przestrzeni ostatnich lat, dane wyraźnie pokazują jednak skalę problemu. Nadmierna prędkość, nieznajomość przepisów drogowych oraz nieostrożność niektórych kierowców wciąż pozostają najczęstszymi przyczynami zdarzeń komunikacyjnych. Wiedza o tym, jak skutecznie dochodzić przysługujących odszkodowań może być kluczowa w przypadku wielu poszkodowanych osób.
Mimo tych pesymistycznych statystyk, wiele osób, które uległy wypadkom, nie wie, w jaki sposób ubiegać się o wypłacenie rekompensaty. Zdarza się, że wizja długotrwałej konfrontacji z ubezpieczycielem powstrzymuje poszkodowanych od dochodzenia swoich praw do rekompensaty szkód. Na każdym etapie tego procesu swoim wsparciem będą służyć pracujący w naszej firmie specjaliści. Pomogą oni w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji i dopełnieniu wszystkich formalności. Wielu pokrzywdzonych nie zdaje sobie również sprawy z tego, iż mogą się starać o odszkodowanie. W przypadku wątpliwości, również mogą się Państwo zgłosić do naszych przedstawicieli. Na podstawie zebranych dokumentów przeanalizujemy sytuację i pomożemy w podjęciu odpowiednich działań.
Każdy posiadacz samochodu ma obowiązek opłacania składki na ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – dzięki niemu, w przypadku uszkodzenia zdrowia lub mienia osób trzecich, zakład ubezpieczeń przejmuje na siebie koszty związane z pokryciem skutków wypadku. Szkodę zgłosić można nawet do 10 lat od momentu zaistnienia zdarzenia. Do uzyskania odszkodowania konieczne będzie udzielenie najważniejszych informacji, takich jak numer polisy OC sprawcy, marka oraz numer rejestracyjny jego pojazdu, a także okoliczności zdarzenia i spisany protokół. Jeżeli na miejsce wypadku została wezwana policja, to notatki funkcjonariuszy posłużą za materiał w sprawie. Jeśli jest taka potrzeba, rzeczoznawca dokonuje oględzin samochodu poszkodowanego. Po zgromadzeniu całej wymaganej dokumentacji, ubezpieczyciel wypłaca poszkodowanemu należną kwotę. Likwidacja szkód może odbywać się również metodą serwisową – ubezpieczyciel rozlicza się wtedy bezpośrednio z warsztatem, który dokonał napraw pojazdu osoby pokrzywdzonej.
W wielu przypadkach zdarza się, że kwota rekompensaty, którą otrzymuje osoba pokrzywdzona, jest znacznie zaniżona. Wynika to najczęściej z nieuczciwości ubezpieczycieli, którzy bazują na braku wiedzy poszkodowanych i ich niechęci w angażowanie się w dochodzenie swoich roszczeń na drodze sądowej. Wszystkich mieszkańców Warszawy, którzy uważają, że wypłacone im odszkodowanie było zbyt niskie, zapraszamy do skorzystania z pomocy naszej firmy. Nasi specjaliści przeanalizują dokumentację i, jeśli będą ku temu podstawy, pomogą w uzyskaniu świadczenia w pełnej należności.
Czekamy na Twoją wiadomość. Prawdopodobnie przysługuje Ci wyższe odszkodowanie – pozwól nam to sprawdzić.