Ubezpieczenia komunikacyjne Łódź – pomoc w uzyskiwaniu odszkodowań

Jak co roku SEWiK czyli System Ewidencji Wypadków i Kolizji publikuje raport, w którym dla kadego województwa wyszczególniona zostaje ilość niebezpiecznych zdarzeń komunikacyjnych. W przypadku województwa łódzkiego liczba ta wynosiła prawie 34 tysiące, co daje szósty wynik w skali kraju.

odszkodowania Łódź

W samej Łodzi miało w ubiegłym roku miejsce prawie 12 tysięcy wypadków samochodowych, co w przeliczeniu na 1000 mieszkańców miasta daje wynik 17,5 i plasuje miasto w niechlubnej czołówce. Do kolizji najczęściej dochodzi w wyniku przekroczenia dozwolonej prędkości, wymuszenia pierwszeństwa, brak zachowania właściwej odległości pomiędzy pojazdami oraz niedostosowanie się do panujących na drodze warunków. Dla osób niezaznajomionych z procedurami nawet niewielka stłuczka może być przyczyną ogromnego stresu. Wszystkich mieszkańców Łodzi, którzy potrzebują pomocy w uzyskaniu odszkodowania, zapraszamy do skorzystania ze wsparcia naszej firmy.

Rekompensaty po wypadkach komunikacyjnych – Łódź

Chociaż większości niebezpiecznych zdarzeń na drodze można uniknąć, nawet najbardziej doświadczeni i przestrzegający przepisów kierowcy nie będą w stanie ich przewidzieć. Kiepskie warunki pogodowe, ograniczona widoczność, zwiększony ruch na drodze – wszystkie te czynniki mogą wpływać na ryzyko wystąpienia wypadku. Przyczyną może być też lokalizacja – struktura niektórych ulic sprzyja kolizjom. W Łodzi za taką uznawana jest Aleja Marszałka Piłsudskiego. Chociaż większość zarejestrowanych przez SEWiK sytuacji sklasyfikowano jako niegroźne wydarzenia, łącznie w 2019 roku życie w wypadkach komunikacyjnych straciło prawie 3 tysiące osób. Ta ponura statystyka wyraźnie pokazuje, że polskie drogi nadal nie należą do najbezpieczniejszych.

Nasza firma powstała, aby pomagać osobom poszkodowanym w dochodzeniu należnych im odszkodowań. Niezależnie od okoliczności pomożemy Państwu w zgromadzeniu odpowiedniej dokumentacji i dopełnieniu wszystkich procedur. Skomplikowane formalności to jedna z najczęstszych przyczyn, dla których osoby pokrzywdzone decydują nie ubiegać się o wypłatę zadośćuczynienia. Wiele osób nie zdaje sobie również sprawy, z tego, iż jakiekolwiek świadczenia z tytułu odniesionych szkód im przysługują. Do konsultacji z naszymi specjalistami zapraszamy również w przypadku tego typu wątpliwości – na podstawie dostarczonej dokumentacji ocenią oni, czy istnieją podstawy do ubiegania się o rekompensatę po wypadku.

Zaniżone odszkodowanie powypadkowe – co zrobić?

Jak wynika z prowadzonych statystyk, wiele kwot wypłacanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe osobom poszkodowanym w wypadkach zostaje celowo zaniżona. Wiele osób pisze odwołania, najczęściej jednak są one rozpatrywane negatywnie, a jedyna opcja jaka przedstawiana jest pokrzywdzonym to droga sądowa. Jest to działanie nie do końca zgodne z prawdą, które ma jedynie na celu zniechęcenie wnioskujących i doprowadzenie do niekorzystnej dla nich ugody.

Z pomocą naszej firmy mogą Państwo uzyskać dopłatę do już wypłaconego odszkodowania, nawet do 3 lat od momentu jego przyznania. Wystarczy wraz z konieczną dokumentacją zgłosić się do naszych ekspertów. Bez pobierania dodatkowych opłat przeanalizują oni sprawę i ocenią, czy istnieje możliwość uzyskania wyższej kwoty.

Odszkodowania z OC sprawcy

Każdej osobie poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym przysługuje wypłacane z OC sprawcy odszkodowanie. Szkody nie trzeba zgłaszać bezpośrednio przy zdarzeniu, trzeba jednak mieć na uwadze terminy przedawnienia – dla kolizji, w wyniku której nikt nie ucierpiał, wynosi on 10 lat, a w przypadku wypadku 20 lat. W momencie zgłoszenia do towarzystwa ubezpieczeniowego rozpoczyna się proces likwidacji szkód, który obejmuje zarówno koszty związane z naprawą pojazdu jak i wydatki poniesione z tytułu uszczerbku na zdrowiu.

Wsparcie zaufanej firmy, która pomoże w przebrnięciu przez formalności i procedury będzie dla każdego pokrzywdzonego olbrzymią pomocą w stresującej sytuacji. Do skorzystania z naszych usług zapraszamy wszystkich mieszkańców Łodzi.

Formularz kontaktowy
Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.

"*" oznacza pola wymagane

Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.
Hidden
Możesz dołączyć kosztorys lub kalkulację oraz decyzję ubezpieczyciela – dzięki temu otrzymasz wycenę szybciej. Jeśli nie masz tych dokumentów skontaktujemy się z tobą i pomożemy je uzyskać.
Upuść pliki tutaj lub
Maks. rozmiar pliku: 512 MB.
  Zgoda*
  Zero spamu - Twój numer jest bezpieczny
  * Pole wymagane
  Hidden
  To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych