Rynek odszkodowań – uczciwa walka o Twoje prawa

Osoby, które chcą dochodzenia kompensat i zadośćuczynień od towarzystw ubezpieczeniowych mogą to robić z dużym spokojem. Wystarczy, że powierzą swoje sprawy firmom, które działają w oparciu o istniejące prawne regulacje.

Rynek odszkodowań

Działalność Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych jest w pełni legalna i dodatkowo regulowana nie tylko przez krajowe przepisy, ale również przez przepisy unijne. W których aktach prawnych możemy znaleźć regulacje określające prawa poszkodowanych do roszczeń wobec ubezpieczycieli? Warto to wiedzieć, by mieć 100% pewność, że współpracujemy z wiarygodną firmą odszkodowawczą.

Rynek odszkodowań w świetle prawa

Rynek odszkodowań regulowany jest w kilku aktach prawnych. Znajdują się tam również zapisy mające związek z działalnością firm odszkodowawczych:

 • Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych
  Tu znajdziemy informacje na temat zasad działania Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, najważniejsze zasady związane z umowami ubezpieczeń obowiązkowych oraz informacje o konsekwencjach niezawarcia odpowiednich polis. Ustawa wskazuje, jak wyglądają zasady zawierania i wykonywania umów komunikacyjnego OC, OC rolników i budynków, które przynależą do gospodarstwa rolnego.
 • Ustawa o pośrednictwie ubezpieczeniowym
  Znajdziemy w niej regulacje zasady działania agentów ubezpieczeniowych, brokerów ubezpieczeniowych oraz brokerów, którzy mają pozwolenie na wykonywanie działalności brokerskiej w zakresie reasekuracji.
 • Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
  Chodzi w niej o przepisy dyrektywy 2009/138/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej – Wypłacalność II (Dz. Urz. UE L 335 z 17.12.2009, s. 1). W ustawie o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (Dz. U. z dn. 10-11-2015 r. poz. 1844) znalazły się nowe regulacje odnoszące się do działalności reasekuracyjnej w zakresie ubezpieczeń osobowych i majątkowych, a także zasad dotyczących pracy aktuariusza, nadzoru nad zakładami ubezpieczeń i zakładami reasekuracji w grupach, a także funkcjonowania ubezpieczeniowego samorządu gospodarczego.
 • Kodeks cywilny
  Regulowane są w nim stosunki cywilnoprawne pomiędzy osobami fizycznymi i osobami prawnymi. Pojawia się w nim m.in. kwestia konieczności naprawy wyrządzonej szkody w przypadku uszkodzenia ciała czy mienia.

Prawo do wyższego odszkodowania

Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych w swojej działalności zawsze opiera się na przepisach prawa. Robimy wszystko, by zapewnić naszym klientom adekwatne odszkodowania w stosunku do szkód zgłaszanych przez nich do ubezpieczycieli.
A z naszych szacunków wynika, że nawet 92% odszkodowań jest zaniżanych.
Dzięki programowi Polisa Plus, można uzyskać dopłatę do odszkodowań z OC i AC – bez żmudnej sądowej drogi, przy wsparciu specjalistów Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych.

Jeśli i Ty masz wątpliwości co do tego, czy wypłacona ci kwota pieniędzy jest odpowiedniej wysokości, przedstaw nam kosztorys, a my dokonamy własnej kalkulacji. Daj nam szansę powalczyć dla Ciebie o dużo wyższe odszkodowanie.

Podobne artykuły
Wypadek drogowy - postępowanie

Ubezpieczyciele Grają Nieczysto? Odkryj, Jak Zaniżane są Odszkodowania OC!

Nie jesteś mechanikiem ani rzeczoznawcą, prawda? Gdy twoje auto ucierpi w wyniku wypadku, trudno Ci samodzielnie określić realną wartość straty. Ubezpieczyciele wiedzą o tym i, niestety, często próbują to...

Jak znaleźć sprawcę kolizji po numerze rejestracyjnym, jeśli uciekł z miejsca zdarzenia?

Twoje auto zostało uszkodzone na parkingu, ale dzięki monitoringowi bądź świadkom znasz numer rejestracyjny sprawcy kolizji? A może stałeś na światłach, gdy motocyklista wyminął Cię, urwał przy tym lusterko...

Rynek odszkodowań

Rynek odszkodowań – uczciwa walka o Twoje prawa

Osoby, które chcą dochodzenia kompensat i zadośćuczynień od towarzystw ubezpieczeniowych mogą to robić z dużym spokojem. Wystarczy, że powierzą swoje sprawy firmom, które działają w oparciu o istniejące prawne...

zaniżanie odszkodowań

Kosztorys pełen rys – czyli jak się zaniża odszkodowania

Okazuje się, że zaniżone odszkodowania z OC lub AC to rosnący problem, który dotyka kierowców w całym kraju. Ogólnopolski program Polisa Plus daje szansę, by w wielu przypadkach wywalczyć...

Formularz kontaktowy
Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.

"*" oznacza pola wymagane

Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.
Hidden
Możesz dołączyć kosztorys lub kalkulację oraz decyzję ubezpieczyciela – dzięki temu otrzymasz wycenę szybciej. Jeśli nie masz tych dokumentów skontaktujemy się z tobą i pomożemy je uzyskać.
Upuść pliki tutaj lub
Maks. rozmiar pliku: 512 MB.
  Zgoda*
  Zero spamu - Twój numer jest bezpieczny
  * Pole wymagane
  Hidden
  To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.
  Fundusz Odszkodowań Komunikacyjnych