Weryfikacja odszkodowania

Będąc poszkodowanym w wypadku lub kolizji liczymy na rzetelność ubezpieczyciela i pracujących dla niego rzeczoznawców. Chcemy wierzyć, że przeprowadzona przez nich wycena szkody odpowiada realnym stratom oraz kosztom, które musimy ponieść np. w związku z naprawą auta. Czy słusznie?

Rzecznik Ubezpieczonych

Nagminne zaniżanie wysokości odszkodowania przez TU

Niestety z naszego doświadczenia oraz z przeprowadzonych w tym temacie badań wynika, że odszkodowania komunikacyjne są w Polsce masowo zaniżane przez większość Towarzystw Ubezpieczeń. Bez wątpienia jest to problem ogólnokrajowy, a skala zjawiska jest masowa. Szacujemy, że ponad 3 mln Polaków może mieć źle rozliczone odszkodowanie z polisy OC lub AC i zgodnie z prawem należy im się dopłata, o czym mogą nie mieć nawet pojęcia.

Jednocześnie wartość rynku szacuje się na ok. 10 mld złotych, co tylko potwierdza, że problem ten może dotknąć każdego z nas, a suma, którą otrzymamy za poniesioną szkodę, może być znacząco niższa niż powinna. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami możemy na szczęście odwołać się od decyzji TU, jeśli się z nią nie zgadzamy. Jak jednak zweryfikować, czy odszkodowanie, które chce przyznać nam firma ubezpieczeniowa, rzeczywiście zostało zaniżone?

Darmowa weryfikacja odszkodowania – minimum formalności i decyzja w 24h

W Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych na co dzień zajmujemy się sprawami odszkodowawczymi, w których poszkodowani w zdarzeniach drogowych poszkodowani zostali tak naprawdę również przez TU. Za darmo weryfikujemy dla zgłaszających się do nas osób, czy rekompensata, którą przyznał im ubezpieczyciel została właściwie naliczona, czy może jednak należy im się do niej dopłata.

Zapewniamy przy tym minimum formalności do przeprowadzenia analizy, a informację zwrotną przekazujemy najczęściej już w ciągu 1 dnia roboczego! Co więcej, już podczas pierwszej rozmowy jesteśmy zazwyczaj w stanie określić, czy należy Ci się dopłata. Wystarczy więc tylko zgłosić się do nas oraz przekazać kilka najważniejszych dla sprawy dokumentów, by zyskać pewność, że TU zaniżyło kwotę świadczenia.

Pamiętaj też, że zgłaszając się do nas, nie utracisz wypłaconych już przez TU pieniędzy czy też wypracowanych zniżek na ubezpieczenie. Nic zatem nie ryzykujesz – możesz tylko zyskać!

Wypłata dopłaty do odszkodowania nawet w 3 dni

Weryfikacja odszkodowania to tak naprawdę nie wszystko, co możemy zaoferować osobom, w których sprawach TU zaniżyło kwotę przyznanej rekompensaty za poniesione w wypadku lub kolizji szkody. Jeśli należy Ci się dopłata, możemy zaproponować także odkup szkody. Oznacza to ni mniej, ni więcej, że już nawet w ciągu 3 dni możesz mieć na swoim koncie brakującą sumę! Możesz w ten sposób uniknąć konieczności samodzielnego wniesienia pozwu przeciw TU, a co za tym idzie, konieczności wynajęcia prawnika, ponoszenia dodatkowych kosztów i przede wszystkim konieczności często długiego czekania na prawomocny wyrok, który wcale nie musi okazać się korzystny dla Twojej sprawy.

Odkup szkody to zgodnie prawniczą nomenklaturą “dokonanie cesji wierzytelności”. Zgodnie z art. 509-517 Kodeksu Cywilnego masz prawo przekazać własność do swoich roszczeń osobie trzeciej, co nam pozwoli wejść na drogę sądową z TU, które zaniżyło kwotę rekompensaty, a Tobie pozwoli odebrać szybko dopłatę, naprawić auto i zapomnieć o sprawie. Niezbędne jest jedynie podpisanie stosownej umowy, którą dostarczy do Ciebie nasz kurier.

Jakie dokumenty należy przygotować do weryfikacji odszkodowania?

W większości przypadków, abyśmy mogli przeliczyć szkodę i zweryfikować decyzję firmy ubezpieczeniowej, wystarczy, że dostarczysz nam decyzję TU oraz kosztorys. Czasem poprosimy również o przesłanie zdjęć dokumentujących szkodę. Poza tym, co równie istotne, zgłaszając się do nas, nie musisz martwić się, jeśli nie posiadasz niezbędnych dokumentów. Możemy w Twoim imieniu wystąpić do TU z prośbą o ich wydanie.

Jeżeli więc wydaje Ci się, że TU wypłaciło Ci kwotę nieadekwatną do poniesionych szkód, możesz zgłosić się do nas. Przeanalizujemy Twój przypadek, nasi specjaliści przeliczą szkodę i najprawdopodobniej zaproponujemy Ci jej odkup, żebyś mógł w krótkim czasie otrzymać brakującą sumę bez konieczności samodzielnego pozywania ubezpieczyciela.

Podobne artykuły
Wypadek drogowy - postępowanie

Ubezpieczyciele Grają Nieczysto? Odkryj, Jak Zaniżane są Odszkodowania OC!

Nie jesteś mechanikiem ani rzeczoznawcą, prawda? Gdy twoje auto ucierpi w wyniku wypadku, trudno Ci samodzielnie określić realną wartość straty. Ubezpieczyciele wiedzą o tym i, niestety, często próbują to...

Ubezpieczenie OC

Najwyższe dopłaty do odszkodowań

Uważasz, że ubezpieczyciel zaniżył kwotę należnej Ci rekompensaty za szkody poniesione w wypadku lub kolizji? Twój mechanik już zapowiedział, że suma ta nie wystarczy na naprawę? Jeśli wciąż wahasz...

Odmowa wypłaty odszkodowania

Szkoda całkowita – co to jest, naprawa, co z wrakiem, odwołanie

W wyniku wypadku Twój samochód nie nadaje się do naprawy i w zasadzie można byłoby go zezłomować lub sprzedać na części? Zastanawiasz się jednak, jak zinterpretuje to Twój ubezpieczyciel?...

Rzecznik Ubezpieczonych

Weryfikacja odszkodowania

Będąc poszkodowanym w wypadku lub kolizji liczymy na rzetelność ubezpieczyciela i pracujących dla niego rzeczoznawców. Chcemy wierzyć, że przeprowadzona przez nich wycena szkody odpowiada realnym stratom oraz kosztom, które...

Likwidacja szkody

Jak sprawdzić OC sprawcy?

Od października 2018r. nie musimy wozić ze sobą ani dowodu rejestracyjnego samochodu ani żadnego dokumentu potwierdzającego ważność posiadanego ubezpieczenia OC. Co jednak w przypadku stłuczki i oświadczenia sprawcy kolizji,...

Formularz kontaktowy
Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.

"*" oznacza pola wymagane

Wypełnij formularz. Przeprowadzimy ekspertyzę wstępną i skontaktujemy się z Tobą.
Hidden
Możesz dołączyć kosztorys lub kalkulację oraz decyzję ubezpieczyciela – dzięki temu otrzymasz wycenę szybciej. Jeśli nie masz tych dokumentów skontaktujemy się z tobą i pomożemy je uzyskać.
Upuść pliki tutaj lub
Maks. rozmiar pliku: 512 MB.
    Zgoda*
    Zero spamu - Twój numer jest bezpieczny
    * Pole wymagane
    Hidden
    To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.